Perşembe , 17 Ağustos 2017
A Milli Basketbol Kadrosu Belirlendi

A Milli Basketbol Kadrosu Belirlendi

A Milli Erkek Basketbol Takımımızın EuroBasket 2015  merakla beklenen aday kadrosu açıklandı.

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın B Grubu’nda ter akıtacağı 2015 FIBA Erkekler Avrupa Şampiyonası öncesinde aday kadro belirlendi.
Tecrübeli Başantrenör Ergin Ataman‘ın oluşturduğu kadroda, NBA’de forma giyen Enes Kanter  basketbol oyuncusu listede bulunmuyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan  Ataman şunları söyledi:

”Göreve geldiğimde beyaz bir sayfa açacağımı ve NBA’deki Türk oyuncuları kadroya alacağımı belirttim. Enes Kanter, son iki yıldır çağrılmasına rağmen kadroya dahil olmadı.  Enes’le sıcak temas kurmaya çalıştım ancak bütün iyi niyet çabalarıma rağmen cevap alamadım.  Bize menajerleri vasıyasıyla Dünya Şampiyonası’na katılacağını belirtti. Daha sonra sakatlığı uzadı ve gelemedi. Geçen yıl milli takımda bir hava yakaladık. Uzun rotasyonunda ciddi oyuncularımız var. Bu oyuncularla bir bütünlük kurduk.”

“Maçlarda Milli Takımımıza Başarılar diliyoruz.”
İşte merakla beklenen aday kadro şu şekilde:

Birkan Batuk, Cedi Osman, Doğuş Balbay, Furkan Korkmaz, Emircan Koşut, Can Maxim Mutaf, Göksenin Köksal, Kartal Özmızrak, Oğuz Savaş, Semih Erden, Melih Mahmutoğlu, Kenan Sipahi, Sinan Güler, Barış Hersek, Bobby Dixon, Egemen Güler, Samet Geyik, Ersan İlyasova, Ömer Aşık, Furkan Aldemir

İdari ve Teknik Kadro

Sporcu Kadrosu

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*