Perşembe , 17 Ağustos 2017
Akıllı Telefonunuza Uzun Süreli Şarj Önerisi

Akıllı Telefonunuza Uzun Süreli Şarj Önerisi

Dev sosyal ağ Facebook’un mobil uygulamasının iPhone 6s’in şarjını yüzde 15 oranında azalttığı, Android cihazlarda ise bu şarj azaltma oranın yüzde 20 olduğu belirtiliyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarının başını çeken  şarj ömrünü çabuk bitmesi ve şarj ömrünü artırmak için yapmanız gereken çok basit bir aşama var. O da Facebook’un mobil uygulamasını cihazınızdan kaldırmak.

İngiliz Guardian gazetesinde yayınlanan habere göre, Facebook’un mobil uygulaması Facebook’u akıllı cihazlarda kullanmayarak yüzde 15’lik gibi bir şarj tasarrufu yapmak gayet mümkün.

Aynı habere göre, sosyal ağ devinin mobil uygulaması en fazla şarj harcayan aplikasyonların başını çekiyor. Bu sebeple Facebook’a akıllı cihazlardaki internet tarayıcıları üzerine kullanıp, uygulamayı cihazlardan silmek kullanıcılara gözle görülür bir şarj tasarrufu sağlıyor. Denediğiniz de bunu sizde farkediceksiniz.

Buna benzer bir araştırma geçtiğimiz günlerde Android Central tarafından yapılmış ve Facebook’un mobil uygulamasının Android cihazlardaki pilleri yüzde 20’lere kadar azalttığı anlaşıldı. Guardian’ın iPhone 6s üzerinde yaptığı aynı testte, Facebook uygulamasının cihazın bataryası üzerinde etkisinin yüzde 15 olduğu ortaya çıktı.

iPHONE’UN ŞARJ KULLANIM SÜRESİNİ UZATMANIN YOLU 

Peki Facebook’u akıllı cihazlarınızdan silmenin dışında bundan farklı olarak nasıl şarj tasarrufu sağlayabilirsiniz?

Bilinenin aksine arka planda çalışan uygulamaları kapatmak pil tasarrufu daha fazla sağlamak yerine telefonunuzun daha çok enerji harcamasına neden oluyor. Binaenaleyh bu işlem sırasında iPhone’lar arka plandaki uygulamaları önce yeniden çalıştırıyor ve bu da telefonun normalden daha fazla enerji harcamasına neden oluyor.

Size düşen de ayarlar kısmında yer alan ‘Genel’ seçeneğinin içinde bulunan ‘Arkaplanda Uygulama Yenile’ seçeneğine tıklayarak kullanılmayan uygulamaları devre dışı bırakmak.Bu da iPhone kullanıcılarının şarj tasarrufu sağlamasına katkıda bulunuyor.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*