Perşembe , 17 Ağustos 2017
Amazon Artık “Karın Doyuracak”

Amazon Artık “Karın Doyuracak”

Alışveriş sitesi olan Amazon kısa zaman önce online yemek siparişleri alamaya başlayarak kullanıcılarına bu sahada da hizmet sunabilir.

ABD merkezli kurulan e-ticaret devi Site, farklı bir sektöre girmeye hazırlanıyor.

TechCrunch’ın şirkete yakın kaynaklardan öğrenildiğine göre, Amazon,  e-sipariş almaya başlayarak.

Aynı fısıltı haberlerine göre, yapılması planan hizmet ilk olarak Londra da hizmet verecek.

Amazon geçen ay gerçeklerştirdiği bir açıklamda buna yakın bir bilgiyi kamuoyu ile paylaşmıştı. Kullanıcılar  senede 99 dolar ödeyerek birçok gönderim hizmetinden ücretsiz sahip olabilecek. Amazon Prime üyelerinin, mobil uygulama ve internet üzerinden anlaşma yapılan restoranların menülerini inceleyip, sipariş verebilecekleri ve siparişlerini takip edebilecekleri açıklamıştı.

 

“HİZMET ÜCRETSİZ OLACAK”

Ulaşılan bilgilere göre, şirket bu hizmeti ücret almadan yapmaya hazırlanıyor. Londra’da bulunan birçok restoran ile anlaşma masasında olduğu söylenen şirketin bu hizmet için kullanıcıdan para karşılığında almayacağı fakat anlaşmalı restorandan gelen sipariş ücretinin yüzde 27.5’lik bir kesinti yapacağı söyleniyor.

2015 senesini büyük bir kazançla sonlandıran Amazon’un kurucusu Bezos, servetine 30.7 milyar dolar bir gelir  ekleyerek Bloomberg’in “Milyarder Endeksi”nde 16. sıradan 4. sıraya kadar yükseldi.

22 SENE ÖNCESİ SADECE KİTAP SATARAK BAŞLAMIŞTI BU İŞE

1994’te Seattle’da kurulan ve online alışveriş sektörüne ise kitap satarak giriş yapan  Amazon yıllar geçtikçe ürün yelpazesini arttırarak sektörün en büyüklerinden biri olmayı başardı.

Geçen aylarda IGD tarafınca yayınlanan araştırmaya göre, mutfak ve ev alışverişinin de yapılabildiği platformu ziyaret eden her 100 İngiliz kullanıcıdan 37’si Amazon’da bu yönde alışveriş yaptıklarını belirtiyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*