Perşembe , 17 Ağustos 2017
Facebook’un Hedefi Büyük

Facebook’un Hedefi Büyük

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal paylaşım devi olan Facebook, 2030 senesinde kullanıcı sayısını 5 milyara kadar yükseltmeyi hedefliyor.

Facebook için yeni bir ofis açılışında konuşma yapan şirket CEO’su Mark Zuckerberg, hedeflerinin 2030 senesine kadar Facebook kullanıcı sayısını tam olarak 5 milyara kadar yükseltmek olduğunu söyledi.

USA Today sitesinde yayınlanan habere göre, son verilere göre yaklaşık olarak dünya nüfusu 7.3 milyar iken, 2030 senesinde bahsi geçen rakamın 8.5 milyara kadar yükselmesi bekleniyor. Facebook 2030 senesinde bu hedefine ulaşırsa dünya nüfusunun yüzde 60’lık kısmı Facebook kullanıcısı olacak. Aynı zamanda şu anki verilere göre Facebook’un aktif kullanıcı sayısı 1.6 milyar sayısında.

GENÇ CEO MİLYARDER DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK

Genç yaşta elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken CEO Zuckerberg 2030 senesinde 5 milyar kadar insanı bağlantılarını sağlamak için etkili projeler geliştirmeyi sürdürürken, teknoloji dünyasına çığır açacak projeler üzerinde de çalışıyor.

Planlanan projelerden biri internet taşıyan güneş enerjili insansız hava araçları, bir diğeri ise ise diğer teknoloji devi şirketler tarafından desteklenen ve bütün dünyada kullanılabilecek olan ücretsiz Internet.org servisi olacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*