Perşembe , 17 Ağustos 2017
Masalsı Güzellikleri ile “Abant”

Masalsı Güzellikleri ile “Abant”

Uzun bir yol hiç bitmeyecek gibi durur; asla göremeyeceğin hatta tahmin bile edemeyeceğin manzaralar sonunda çıkar karşına.. Yarı uyku halı gibidir kızıllı mavili yeşilli kartpostallar bembeyaz sedef gibi görüntüler hiç dokunulmamış zamana yenik düşmemiş harika dünyalardır ayrı tutmuşlar konfordan teknolojiden ama bütün rahatlığıyla kapıda karşılar koca koca ağaçlar.. sevda renginde sanki her renge dönüşecek gibi yeşili öyle durur ki karşında kucaklar tüm şefkatiyle seni.

Ruhunuzu okşar adeta .bu yüzden yalnız kimseyi de bulamasınız en romantik anların yeridir çünkü ; ayrıca çocuklu aileler içinde mükemmeldir doğası manzarası her şeyi ile herkese hitap eder .her saniye her dakika bir şeyler kopar içinizden öyle akıp gider sadece insanın bire bir ruhuyla bütündür hayata dair parçalanmış her şeyin izi vardır üzerinizde yalnız ruhunuz sizde kalır bu sayede.

Zaman geçer saatler biter siz bitmezsiniz gün geçer gece olur ama sız den bir şey kaybolmaz; çünkü sizinle bütünleşir her yerdesinizdir artık her renkte yalnız sizde bir siluet o kadar oyun gibi başlaması bitmesi zamansız kaptırırsınız bir bütün içinde kaybolursunuz sız de artık bir parçasısınız dır bu oyunun düşünmeden katılırsınız.

O hayal ettiğimiz İsviçre Alplerinden ç ok daha güzeldir şayet görmediyseniz şaşırırsınız bu güzellik karşısında ..Girişteki sessizlik kuş sesleriyle bozulur çam kokularıyla bu ahenk devam eder içinizde hissedersiniz karşınızda kimi zaman masmavi bir göl kimi zaman kristal güller gibi bir manzara bulursunuz yolda ki bütün stres akıp gider yarı macera yarı dinlenme ,kafanıza göre takılırsınız canınız ne yapmak istiyorsa onu yaparsınız böylece sizi yormayan bir hayata kapılarınızı acarsınız hiç zorlanmadan.

Bu doğa harikası hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse. Abant gölünün 34km güney batısında bulunan cam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir tabiat parkıdır 1350km yükseklikte bulunan ve alanı 125hektarı bulan bir heyelan gölüdür En derin yeri 18 km dır gölde Abant alabalığı olarak bilinen bir balık türü çıkmaktadır bu gol birkaç kaynak suyu devamlı akarsu ve kar veya yağmur sularıyla beslenmektedir gölün etrafında oteller ve restoranlar mevcuttur her yönüyle manzarasıyla imkanlarıyla burada yaşamanın keyfini çıkarmaya başlarsınız her noktasının zerresinin yaşanacak bir yönünü ve değerini bulursunuz asla vazgeçemeyeceksiniz sizi cezp edecek bu doğa harikası manzaralar yaşam anahtarlarınızı elinizden alıp sizıi ortama en uygun şekil de yaşamaya itecek. Sizde varsınız bu duruluğun karşısında kayıtsız kalamayacaksınız görünce bana hak vereceksiniz şimdiden tadını çıkarın ve masalları kıskandıracak bu yerin otantik muhteşem dünyasında sizde bir masal perdesi aralayın çok uzak değil yanı başımızda görmeye değecek kadar güzel kaçırılmayacak kadar da büyük bir fırsat .

Kök salmış ta ruhumun derinliklerine ulu çınarlar
Örselenmiş duygularıma ibret olmuş duruşlarıyla
Kara sevdalara masallara konu olmuş ihtişamıyla
Sevgiyi içinde hissetmiş hissettirmiş
Aşka yol olmuş yoldaş olmuş
Leyla ile mecnuna tek örnek sırdaş
Belki de aşkına ilaç….

2 yorum

  1. Abant’ın güzelliklerini görmek güzel. Abant’ı gezip göreceğiniz yerlerin listesine eklemenizi öneririm.

  2. Abant çok güzel bir yer gezip görmek için listenize almanız gereken bir yer.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*