Perşembe , 17 Ağustos 2017
O Poz İçin Hayatını Kaybetti

O Poz İçin Hayatını Kaybetti

Mükemmel pozu yakalamak uğruna canından oldu.

Son zamanlarda duymaya alışkın selfie çılgınlığının sonuçlarına yakın zamanda tanık oluyoruz.Bu çılgınlık uğruna olan selfie kazalarına bir yenisi daha eklendi. Avustralya’daki bir kanyonda poz verdiği esnada dengesini kaybeden 23 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti.

Bu sene selfie çekerken yaşanan kazalarda ölenlerin sayısı köpekbalığı saldırısı nedeniyle ölenlerin sayısı geride bırakar şaşırttı.

Görünen o ki bu ölümler her geçen gün biraz daha artacak. Yapılan yeni kaza haberinin adresi Avustralya.

Ülkede bulunan Kings Kanyonu’nu ziyaret eden 23 yaşındaki İngiliz turist Zoe Woolmer, bir uçurumun kenarında poz verirken dengesini kaybederek 30 metre yükseklikten aşağıya düştü. 50 dakika boyunca kendisine ulaşılamayan talihsiz genç tüm müdahalelere rağmen kurtarma işleminde başarılı olunamadı.

Portsmouth Üniversitesi’nden geçen yıl mezun olduktan sonra dünya turuna çıkma kararı alan 23 yaşındaki genç gezi için bir süredir Avustralya’da bulunuyordu. 

Geçtiğimiz haftalarda yapılan bir araştırmaya göre, 2015 yılında selfie çekerken olan kazalar sonucu 12 kişi ölürken, özellikle sörf yaparken yaşanan köpekbalığı saldırılarından ölenlerin sayısı ise sadece 8 olarak açıklanmıştı.  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*