Perşembe , 17 Ağustos 2017
Turnuvaya Veda!

Turnuvaya Veda!

Merakla izlenen EuroBasket 2015’e 2.Tur’da veda ettik! Milli Takımımız ev sahibi olan Fransa’ya 76-53 mağlup olarak yeni genç bir kadroyla katıldığı turnuvada havlu attı.Basketbol Millilerimiz ne yazık ki Olimpiyat’a katılma şansını da yitirdi.

Merakla beklenen karşılaşmaya Ay Yıldızlılarımız Bobby Dixon, Sinan Güler, Cedi Osman, Ersan İlyasova ve Semih Erden beşlisiyle başlarken, Fransa’da ise Tony Parker, Nando De Colo, Nicolas Batum, Boris Diaw ve Rudy Gobert  isimleri ilk beşte yer aldı.

Boris Diaw’ın basketiyle oyuna başlayan Fransa karşısında Millilerimiz, Semih Erden ve Ersan İlyasova ikilisiyle istenen sayılar buldu. Oyunun temposunu düşüren Ay Yıldızlılarımız, ikili oyunlarla hücumları değerlendirmesine karşın pota altında Robert’i durdurmakta zorlanınca Fransa farkı 7 sayıya çıkarttı (17-10). Mola alan Millilerimiz, Ersan İlyasova ve Bobby Dixon ikilisiyle 8-0’lık seri yakalayarak 18-17 skoruyla öne geçti. Ve ilk periyotu A Milli Takımımız istenilen şekilde 18-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğin ilk üç dakikası Bobby Dixon ve Nando De Colo’nun karşılıklı sayılarıyla geride kaldı. Düşük tempo olan oyunu iyi kontrolde tutan Ay Yıldızlılarımız, Furkan Aldemir’in smacıyla üstünlüğünü elde etti.(25-22).  Fakat savunmadaki direncini arttıran Fransa, Lauverge ve Batum’un önderliğinde 10-0’lık seri yakalayarak 32-25 skoruyla öne geçti. Mola alan Milliler, ara sonrasında da rakibini durduramayınca ilk yarıyı Fransa 36-26 sayılarıyla önde kapattı.

Üçüncü periyotun ilk dakikalarında Milliler hücumları Ersan İlyasova ile değerlendirdi. Savunmada  ise Batum ve Parker ikilisiyle basketler bulan Fransa, 24. dakikada De Colo’nun turnikesiyle 13 sayılık farkı yakaladı (49-36). Semih Erden’in pota altı basketiyle rakibinin serisine son veren Milliler, buna karşılık  Fournier’in üç sayılık basketi sonrasında 54-40 geri düştü. Periyotu ev sahibi olan Fransa karşısında Ay Yıldızlılarımız 59-40 geride tamamladı.

12 Dev adam son periyodda oyundan düşerken ev sahibi coşkulu seyircisini de arkasına alan Fransa farkı giderek  daha da açtı. Ve mücadele Türk seyircini mutsuz edicek şekilde Fransa’nın 76-53 üstünlüğüyle sona erdi.

Ay Yıldızlılarımız turnuvaya veda ettilerse de turnuvadan geriye ders alınması gereken noktalar kaldı geriye. Milli Takımımızın Olimpiyat’a katılma ihtimali de  kalmadı böylece.

Her şeye rağmen 12 Dev Adamı turnuvada göstermiş olduğu performanstan dolayı tebrik ederiz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*