Perşembe , 17 Ağustos 2017
Twitter’a “timeline” Sitemi

Twitter’a “timeline” Sitemi

Twitter’ın, tweet’lerin kronolojik sıra yerine kullanıcıların ilgi alanlarına göre sıralandığı yeni ‘timeline’ını tepkiye sebep oldu.

Twitter’ın kullanıcılarına daha farklı ve iyi bir deneyim sunmak için deneme sürecine aldığı yeni timeline modeli, kullanıcılar tarafından pek de beğeni ile karşılanmadı.

Şimdilerde test amacıyla yalnızca belirli bir grubun kullanımına sunulan timeline’da, tweet’ler alışılmışın dışında olarak kronolojik olarak değil de kullanıcıların ilgisine göre sıralanıyor.

Twitter’ın denediği yeni ‘timeline’dan memnun olmayan kullanıcılar, Twitter‘ı Facebook’a benzemeye çalışmakla itham ediyor. Bunun nedeni de, Facebook’un da Twitter gibi başladığı kronolojik timeline modelinin, zaman geçtikçe ‘En yeni’ ve ‘Başlıca’ haberler olarak değiştirmesi gösteriliyor.

Test grubu arasında bulunan kullanıcıların, attıkları tweet’ler ile tepkilerini gösteren “Facebook’u bu yüzden silmiştim, Twitter’ı da bu timeline saçmalığı yüzünden silebilirim” ifadelerini kullanması dikkat çekici.

“2015 senesi Kasım ayı verilerine göre Twitter’ın 316 milyon, Facebook’un ise 1.5 milyar sayısınca kullanıcısı bulunmaktadır.”

Uzmanlara göre Twitter’ın bu yeniliği denemesinin sebebi ise bazı tweet’lerin kullanıcılar uygulamada bulunmazdan gözden kaçması…

Twitter buna çözüm maksadıyla geçtiğimiz Ocak ayında “siz burada yokken” isimli bir yenilik getirmiş ve kullanıcıların kaçırdığı önemli tweet’leri göszden kaçmaması için onlara göstermeyi amaçlamıştı.

Twitter’ın yeni ‘timeline’ını bütün kullanıcılar için ne zaman mecbur kılacağı ya da değiştirip değiştirmeyeceği şuan için tam  belli değildir.

 

Bir yorum

  1. Twitter da sonunda zaman tüneli sistemine geçti ya güzel oldu bence.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*