Perşembe , 17 Ağustos 2017
Yeni Kitap Modası “Minikitap”

Yeni Kitap Modası “Minikitap”

Kitap yayın dünyasına yeni akım: Minikitap

Yaratıcı baskı formatları açısından farklılıklara pek de alışkın olmayan yayıncılık sektöründe, son zamanların belki de en çok konu olan ve en etkili tartışması “Basılı kitap mı, e-kitap mı?” konusu taşıyordu. Kitap kokusunu sevenlerle teknoloji çağına doğanları karşı karşıya getiren bu başlığa eklenebilecek üçüncü seçenek de Can Yayınları’ndan geldi yeni akım seçeneğin adı: Minikitap.

Minikitap1

Can yayıncılığın yeni motto’su: “Küçük Al, Büyük Oku!”

Can Yayınları tarafınca format hakları satın alınan Minikitap, basılı kitapları e-kitap kadar kolay okunur ve taşınır hale getiren bir konsepte sahip: Kitaplar, Avrupa’nın 150 yıllık matbaası Jongbloed BV tarafından Hollanda’da, bu baskılar için özel üretilen Indoprint kağıdı ile uluslararası patentli Minikitap formatında basılıp ciltleniyor.

Mürekkep, sayfa ve cilt tekniği, bu küçücük kitabı mucizevi farklı bir buluşmayla rahatca okuyucu tarafından okunur kılıyor. Sayfa inceliği ise ustalıkla ayarlanan Minikitap, binlerce sayfalık bir kitabı bile cepte kolayca taşıyabilmeye olanak sağlıyor. Üstelik yazı karakterlerinin boyutları normal bir kitapla aynı büyüklükte ve tüm kitapları tam metin’ olarak da okumak mümkün!

Minikitap2

Doksan derece dönüş, her şeyi değiştirir!

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Kitap Fuarı Can Yayınları standında ilk defa tanıtılan Minikitap, okurlar tarafından beklenmeyen büyük bir ilgiyle karşılandı. Şeker PortakalıSimyacı,Davaİnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar,1984 ve Zorba gibi kült eserlerle başlangıçı yapan seri, çok kısa zaman içinde geniş bir yayın yelpazesine sahip olacak. Tüm kitabevleri ve zincir mağazalara dağıtımı başlayan Minikitap’ı, kendine özel standıyla tüm kasa yanlarında görmek mümkün olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*