Perşembe , 17 Ağustos 2017
Zuckerberg için Bağış Zamanı

Zuckerberg için Bağış Zamanı

Facebook’ta şu günlerde fazlaca gündemde olan iddiaya göre, geçtiğimiz günlerde servetinin büyük bir bölümünü hayır işlerinde kullanacağını duyuran Zuckerberg, servetinin yüzde 10’unu bin Facebook kullanıcısına dağıtacak. Fakat Facebook’tan yapılan açıklamaya göre bu iddia tamamen hayal ürünü.

Kurucusu olduğu Facebook sosyal ağı üzerinden baba olduğunu müjdesini duyuran Mark Zuckerberg (31) ve eşi Priscilla Chan (30), sahibi oldukları yaklaşık 45 milyar dolar değerindeki Facebook hisselerinin yüzde 99’unu, hayır işleri için kuracakları “Chan Zuckerberg Vakfı” için harcayacaklarını açıklamasının etkisi hale sürüyor.

Zuckerberg’in bu açıklaması üzerine onlarca internet dedikodusunun başlangıcı oldu.

Son zamanlarda oldukça yaygın olan iddiaya göre, Zuckerberg, söz konusu 45 milyar doların yüzde 10’unu (4.5 milyar dolar) bin Facebook kullanıcısına bağışlayacak.

Sosyal medyanın aniden gündemine oturan bu iddianın sahipleri yayınladıkları mesajı kendi hesaplarından paylaşan kişilerin kura listesine adlarını yazdıracağını belirtiyor. Fakat bu iddianın gerçek ile  uzaktan yakından hiçbir alakası bulunmuyor.

Konuyla alakalı bir açıklama yapan Facebook sözcüsü, söz konusu iddianın tamamen gerçek dışı olduğunu doğruladı.

Sosyal medyada birden fazlaca popüler hale gelen bu akımın dolandırıcılık ile bir ilgisi olup olmadığı ise henüz tam netlik kazanmış değil.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*